خودمان را به خورشید برسانیم

آنهایی که روزهستند نباید مغرور باشند چون ممکن است که آرام آرام شب بشوند . آنهایی که شب هستند نباید مایوس باشند چون ممکن است آرام آرام به سمت روز حرکت کنند . خیلی ها روز بودند و شب شدند .

روز یک مرتبه شب نمی شود بلکه آرام آرام شب می شود . شب هم یکباره روز نمی شود بلکه آرام آرام روز می شود . ما انسان ها مثل روز و شب هستیم . بعضی از ما انسان ها روزهستیم و نور الهی برما تابیده و نورانیتی داریم ولی بعضی از ما انسان ها شب هستیم ، شب صفت و شب گونه هستیم . گرفتار ظلمانیت هستیم . معاصی و گناهان زندگی ما را تاریک کرده است .

 

آنهایی که روزهستند نباید مغرور باشند چون ممکن است که آرام آرام شب بشوند . آنهایی که شب هستند نباید مایوس باشند چون ممکن است آرام آرام به سمت روز حرکت کنند . خیلی ها روز بودند و شب شدند . حافظ می گفت : زاهد خلوت نشین دوش به میخانه شد از سر پیمان برفت برسر پیمانه شد . کسی که زاهد بود و اهل خلوت و دل بود در ابتدا طبق آیات الهی حرکت می کرد ولی آخر این پیمان را زیر پا گذاشت . بخاطر همین اولیاءالهی توصیه به مراقبه می کنند . به کسانی که شب هستند می گویند که ناامید نباشید .

 

روایت داریم : کسی که هفتاد پیامبر را به ناحق کشته باشد نباید ناامید باشد . بکوشیم اگر روز هستیم روز بمانیم ، اگر شب هم هستیم مثل شب که به روز تبدیل می شود و بخاطر همین مقدس است و خدا به آن قسم می خورد . و لیل اذا یسر قسم به شب که حرکت می کند و خودش را به خورشید می رساند ، خودمان را به خورشید برسانیم . چطور شب با خورشید روز می شود ما هم با امیرالمومنین به نور و نورانیت دست پیدا می کنیم . با کلام او و تعابیر حکمت آمیز او بهره می بریم .

 

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر، سمت خدا، 3 تیر 90

28 فروردین 1393
تعداد بازدید:  1598 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:313

بازدید دیروز: 1081

بازدید کل: 7999675

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.