بیست سال نمازراچطور می توانم قضاکنم؟

چکار کنم تا بنده ی خوبی بشوم و بچه ای بدون نقص روحی بدنیا بیاورم . من دوست دارم که بچه ام جزءاولیاء باشد ولی توانم خیلی کم است .

سوال: خانم بیست و شش ساله هستم . یاد ندارم در سال نمازم را روی هم ، یک ماه خوانده باشم . نمی دانم که چرا یکدفعه حال خوشی به من دست میدهد ، یکی دو روز نمازهایم را سر وقت می خوانم ولی این برای بعضی وقت هاست . بیست سال نماز را چطور میتوانم جبران کنم ؟ الان که دوسال است که ازدواج کرده ام به خودم اجازه ی مادرشدن نمی دهم . چون فکر میکنم که این کارهای ناقص من روی بچه ام اثر سوء می گذارد .چکار کنم تا بنده ی خوبی بشوم و بچه ای بدون نقص روحی بدنیا بیاورم . من دوست دارم که بچه ام جزءاولیائ باشد ولی توانم خیلی کم است .

پاسخ: خداوند را با انسان ها مقایسه نکنیم . این خانم فکر می کند که بدهکار خداست و بدهکار هم هست . می گوید که بیست سال نماز را چطور می خواهد جبران کند . نمی داند که خدا یک دور برگردان بنام توبه گذاشته است . خدا در آنجا منتظرش است . فقط کافی است که دور بزند . فقط شروع کند و در مسیر جبران بیفتد .

حُر صبح توبه کرد و ظهر شهید شد . او فرصت نکرد نماز قضاهایش را بخواند و خیلی از کارهایش را جبران بکند اما در مسیر جبران بود . اینکه رسول خدا می فرماید : اگر رحمت خدا را به صد قسمت بکنیم ، تمام رحمت های این عالم یک قسمت آن است . بیشتر رحمت خدا آن طرف است .

چرا از خدا میترسیم ؟ ما نباید از خدا بترسیم ، باید از خدا حساب بریم . خدا را در زندگی ام پر رنگ کنم . اگر این کار را بکند و بداند که اگر فقط دور بزند کافی است زیرا شیطان می خواهد او را در ناامیدی نگه دارد .

شیطان می گوید که تو باید هفده سال نماز بخوانی ، این را کنار بگذار ، آب که از سر گذشت چه یک وجب ، چه صد وجب . در ارتباط با خدا ، محاسبات دنیایی نکند . اگر خدا آن بچه را در مسیر توبه به او بدهد ، قطعا با تلاش، عبد صالح خدا هم خواهد شد .

 

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری، سمت خدا، 20 مهر 89

31 فروردین 1393
تعداد بازدید:  1654 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:215

بازدید دیروز: 1081

بازدید کل: 7999577

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.