چگونه با غرائز جنسى برخورد كنیم؟

غرائز مثل كپسول گاز هستند كه اگر از طریق صحیح وارد اجاق گاز شود، نتیجه‏اش حرارت و پخت و پز است، ولى اگر بدون كنترل باشد، انفجار و خطر را در پى خواهد داشت.

 

این غرائز را خداوند در انسان آفریده و لذا سركوب آن جایز نیست، بلكه باید آن را كنترل و مهار كنیم. وجود غرائز براى حفظ و بقا و تكامل نسل بشر ضرورت دارد. اگر شكم نباشد، انسان از گرسنگى مى‏میرد، اگر غضب نباشد، انسان از خود دفاع نمى‏كند و اگر شهوت نباشد، نسل بشر قطع مى‏گردد. ولى براى ارضاى غرائز باید مسیر صحیح طى شود. غرائز مثل كپسول گاز هستند كه اگر از طریق صحیح وارد اجاق گاز شود، نتیجه‏اش حرارت و پخت و پز است، ولى اگر بدون كنترل باشد، انفجار و خطر را در پى خواهد داشت. 

 

خودآرایى براى زن یك غریزه است، این غریزه اگر در خانه به كار گرفته شود زندگى را شیرین و پر محبت خواهد كرد، امّا اگر این خودآرایى در خیابان انجام گرفت، سبب متزلزل كردن خانواده‏هاى دیگر خواهد شد. مردى كه در خیابان صدها زن آرایش كرده مى‏بیند، وقتى به خانه برمى‏گردد نسبت به همسر خود علاقه چندانى نشان نمى‏دهد، زیرا جلوه‏هاى خیابانى علاقه او را نسبت به همسرش متلاشى كرده است. 
 
به علاوه این جلوه‏ها در دل افرادى كه ازدواج نكرده‏اند طوفانى برپا مى‏كند كه یا او را مثل شمع آب مى‏كند و مى‏سوزاند و یا او را به فكر تجاوز و سوء قصد مى‏اندازد و آثار سوئى همچون فرار از خانه، تهدید، خودكشى، امراض مقاربتى و روانى و بچه‏هاى سر راهى را به دنبال دارد.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی
 

برای مطالعه لینک های زیر بر روی آن ها کلیک نمائید:
 
 
 
 
 
 
 

 

18 دی 1391
تعداد بازدید:  6787 مرتبه

نظرات کاربران

احسان در ساعت 11:6:40  تاریخ   27 فروردین 1395  گفته:     

بسیار عالی بود . ممنون

 

0
1

کاربر مهمان در ساعت 17:31:54  تاریخ   27 خرداد 1392  گفته:     

موفق باشید

 

2
6
  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:1121

بازدید دیروز: 1785

بازدید کل: 8438366

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.