رمضان ماه احسان و نیکوکاری

حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع)، رمضان ماه احسان و نیکوکاری است و انسان توشه های معنوی برای سال های آینده را برای خود ذخیره می کند چون در این ماه بندگان خداوند آماده دوری از گناهان و مصائب می شوند.
حجت الاسلام عبدالله محمدی در آیین نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماهی است که خداوند متعال بندگان خود را مورد رحمت و مغفرت قرار داده و شیطان را در غل و زنجیر می کشد.
 
وی افزود: براساس فرمایش حضرت محمد(ص) و ائمه اطهار(ع)، رمضان ماه احسان و نیکوکاری است و انسان توشه های معنوی برای سال های آینده را برای خود ذخیره می کند چون در این ماه بندگان خداوند آماده دوری از گناهان و مصائب می شوند.
 
 
امام جمعه تکاب تصریح کرد: رمضان اثرات روحی و جسمی فراوانی برای روزه داران دارد و اگر انسان خواهان مغفرت خداوند باشد باید از بی بند و باری و از سخنان و خیالات بی مورد دوری کند و در این زمینه در رمضان آمار جرایم به شدت کاهش می یابد چراکه همه انسان ها تلاش می کنند تا روح الهی کسب کنند.
 
 
محمدی با اشاره به تحولات منطقه گفت: بعثی ها، القاعده و حکام خودفروخته منطقه مثل قطر و عربستان صعودی با همکاری کشورهای اروپایی دست به دست هم داده اند تا افکار صهیونیستی را در عراق به مرحله اجرا درآورند.
 
 
وی اظهار کرد: خیانتی که ارتش قدیم عراق کرد سبب شد ارتش عراق ضعیف و سست شود و در این رابطه آمریکا با این حرکت ها در صدد حفظ امنیت اسرائیل در منطقه هستند.
 
 
امام جمعه تکاب بیان کرد: مردم عراق باید آگاه باشند که کوچکترین حرکت فرقه ای که سبب اختلاف میان شیعه و سنی شود به ضرر آنها است.
 
 
حجت الاسلام محمدی افزود: در چند روز گذشته جلسه ائمه جمعه سراسر کشور برگزار شد و در آنجا راهکار مقابله با جنگ نرم دشمن مورد بررسی قرار گرفت.
 
 
امام جمعه تکاب گفت: دشمن هم اکنون با ابزار رسانه و بهره گیری از شبکه های وسیع ماهواره در صدد سست کردن بنیان خانواده ها است و با این ابزار جوانان میهن را به بیراهه و نابودی می کشاند بنابراین مردم جامعه باید با خطرات ماهواره آگاه باشند.
 
 
منبع: خبرگزاری تسنیم
31 خرداد 1393
تعداد بازدید:  1973 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:3272

بازدید دیروز: 3207

بازدید کل: 8151452

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.