بلاهای ماهواره در جامعه + تصاویر

اثرات ماهواره را مي توان در سه حوزه «اعتقادي»، «فرهنگي و اخلاقي» و «سياسي» مورد بررسي قرار داد

از اثرات مخرب ماهواره اين است كه به صورت نا خود آگاه پيام هاي منفي را ارسال كرده به نحوي كه در روح و جان مخاطب اثر گذار بوده وانسان را به مسير هاي غير واقعي و نادرست سوق مي دهد.

 


اثرات ماهواره را مي توان در سه حوزه «اعتقادي»، «فرهنگي و اخلاقي» و «سياسي» مورد بررسي قرار داد و اين اثرات در مورد جوان عميق تر و شديد تر مي باشد:

الف) اعتقادي

از آنجا كه هر انسان به لحاظ ايدئولوژيك داراي يك سري مباني واعتقاداتي مي باشد و رفتار او نيز مطابق با نوع تفكر او نسبت به جهان و خداوند هست، پس بايد از اين مرزهاي اعتقادي دفاع كرده و آن ها را به نحو احسن بشناسد و مهمترين دشمن در عرصه اعتقادات، شبهات و تلقين هاي نادرست بوده و در زمان فعلي اين شبهات با رنگ و لعاب زيباتر خود را بروز مي دهند. متاسفانه ماهواره در شمار ابزارهايي قرار گرفته كه به مرزهاي عقيدتي انسان ها خصوصاً اسلام و به ويژه مكتب تشيع حمله ور شده و قصد دارد اساس اين مكتب را در هم بريزد. البته ناگفته نماند اغراض سياسي در اين مساله بي تأثير نيست.

ب) فرهنگي و اخلاقي

همان طور كه مي دانيد هويت انساني به فرهنگ و تمدن او بر مي گردد و انساني كه داراي فرهنگ وتمدن نباشد دچار بحران هويت گشته و از او يك شخصيت كاملاً وابسته و متكي به ديگران مي سازد و دائماً چشمش به ديگران بوده تا خود را همانند آن ها قرار دهد و اين مطلب به ويژه در مورد ملت ايران كه داراي فرهنگ كهن و اصيل مي باشد بسيار خطرناك بوده و تهديدي بسيار جدي به شمار مي آيد و از طرفي قوام جامعه به اخلاق و رعايت آن توسط افراد جامعه برمی گردد و زماني كه انسانيت، حريم هاي شخصي، اساس خانواده و ... از بين برود، چنين جامعه اي از درون خالي شده و با تلنگري در هم مي ريزد و اين مساله در مورد جوانان و نوجوانان مهم تر است. ماهواره از طريق پخش فيلم هاي شهوت برانگیز و غير اخلاقي كه نتيجه اي جز بي بند و باري، بي حيايي، مشوش شدن ذهن جوان و ... ندارد به اين مقصد پليد دست پيدا مي كند.

ج) سياسي

از آن جا كه دشمنان ما با مسأله نظامي موفق به پيشبرد اهداف خود مبني بر تصرف و تسخير ايران اسلامی نشدند، بر همين اساس از ابزارهايي مانند ماهواره، اينترنت و ... كمك گرفته اند تا مردم يك كشور را از طريق القاي شبهات و حرف هاي غير واقعي نسبت به نظام دلسرد كرده وآنها را به نوعي به دشمني با نظام دعوت مي كنند و اين اقدام از طريق راه هاي مختلف و در ظاهري بسيار زيبا و فریبنده و با اظهار كمك به مردم يك كشور صورت مي پذيرد.

منبع: وبلاگ آسیب های اجتماعی

27 آذر 1393
تعداد بازدید:  2367 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:2433

بازدید دیروز: 3155

بازدید کل: 8157244

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.