یادداشتی از امام جمعه محترم در خصوص تکاب محروم

مسئولین محترم استانی هدیه ای در خور شان برایش در دهه فجر خواهند داشت!؟

حجت الاسلام  والمسلمین محمدی: مدتها بود که می خواستم مقداری از مرارت ها و کمبودها و نیازهای انباشته شده در شهرستان تکاب را به سمع مسئولان عزیز برسانم. مسئولان عزیز استانی که چندان هم گوش شنوایی برای شنیدن ندارند، خوب وعده می دهند و اما به هر حال در دهه فجر فرصت پیدا می کنند برای افتتاح طرح های متعدد (شما بخوانید روشن کردن مشعل جائی ، باز کردن درب مدرسه ای ، افتتاح کمربندی چند بار افتتاح شده ای و …) به بعضی از مناطق محروم سر بزنند ، یکی از این مناطق محروم تکاب است. تکاب فرهنگی ـ تکابی که با شرکت در انتخابات مجلس نهم با بیش از ۷۵٪ حائزین شرایط گلی به خال زد، و صد افسوس که صدا و سیمای جمهوری اسلامی  حتی دریغ از یک عکس از آن، و یک مصاحبه از مردان و زنانش.

 

تکابی که صدها شهید تقدیم انقلاب کرده و تکابی که صدها نوجوان قاری و حافظ آن در صدر حافظان و قاریان کشوری قرار دارند ـ تکابی که فرش افشارش زبانزد دنیاست و اما محرومیتش مضاعف ، تکاب رزمندگان دلاور جنگ ؛ تکاب و عالم فرزانه مجتهدش ، تکاب و ۶۵ معدن سنگ های مرمرینش و تکاب و طلای زره شوران و معدن طلای آقدره ، تکاب و معادن جیوه و نقره ، که هر سال از قبل آن میلیاردها تومان نصیب استان می شود؟

 

در حالی که همه مسئولان حتی رئیس محترم دولت خدمتگذار هم می دانند که:

 

 

 

 1.راه شاهیندژ به تکاب یکی از کوره راههای قدیمی است و با هر بادی گردنه مائین بلاغ بسته می شود.

 

2.هیچ روستایی از صد روستای آن از نعمت گازکشی برخوردار نیست

 

3.تنها کمربندی آن دهها بار افتتاح شده! ولی هنوز تریلرهای حامل دهها تن سنگ از داخل شهر عبور می کنند و نصیب مردم از آن گرد و خاک و بعضا بچه های له شده؟

 

4.کل شهر از نعمت گازکشی بهرمند است ولی مسئولان گاز شهری از کشیدن گاز به یکی از شهرک های محروم عاجز و بعضا دو ماه طول می کشد تا یک ژیگلاتور جهت نصب گاز در اختیار مشترکی قرار گیرد.

 

5.مسئولان استانی و محلی می دانند که تکاب در زمستان تا ۳۰ درجه زیر صفر هم تحمل سرمای سخت زمستان را می کند ولی با این حال مردم روستاها از نعمت گاز محروم. آیا تمام شهرستان های استان و روستاهایش چنین وضعیتی دارند؟

 

6.اعتبارات خرج شده در بخش کشاورزی نسبت به سایر شهرستانها بسیار پایین است در حالیکه زیر ساخت اصلی شهر بر پایه ی کشاورزی و دامپروری است و شهر از نعمت حتی یک سردخانه محروم.

 

7.در بخش خدمات، تکاب یکی از نابرخوردارترین شهرهاست چرا که برای رفتن به یک چشم پزشک و یا دندان پزشک باید چند روز در نوبت بود!

 

8.تنها بیمارستان آن از ابتدایی ترین امکانات بی بهره است و خود مسئولان هم می دانند که بیماران بدحال یا به زنجان ـ تبریزـ همدانـ و در ناچاری به ارومیه اعزام می شوند.

 

9.هیچ کارخانه فرآوری و کارخانه مادری در آن وجود ندارد.

 

10.شهرداری تکاب از داشتن خیلی از ماشین آلات که شهرستان های دیگر بسیاری از آن را دارند محروم است.

 

11.دست آخر بزرگترین آثار باستانی  و معروفترین آنها در استان آذربایجان غربی (تخت سلیمان) این شهرستان است که شهرت جهانی دارد و زمستان ها خیلی از قسمتهای آن زیر خروارها برف مدفون شده و خسارت می بیند در حالیکه تخت جمشید از میلیلردها دلار و ریال کشور بهره مند!

 

12.سیمای استانی بسیاری از مواقع خراب است و از شبکه دیجیتال که سهل است از یک مرکز و دفتر رادیویی و تلویزیونی که سهل است حتی از یک دستگاه کامپیوتر و پرینتر هم محروم و جناب جعفری نماینده صدا و سیما نوارهای نماز جمعه را جمعه می فرستد با اتوبوس و شنبه یک دقیقه اش آنهم با هزار لیت و لعل پخش؟!

و مردم صبور تکاب منتظرند تا کدام مسئول شیر پاک خورده سر برسد و فجر دردهای نهفته و نگفته شان شود، مردمان نجیبی که نخبگان بسیاری تقدیم حوزه ها و دانشگاههای کشور کرده اند و خیلی از استان ها و مراکز آن از کارمندان متعهد تکابی بهرمند، در حالیکه این مردم نجیب هنوز هم چشم انتظارند تا درد دلشان را یک انسان با خدائی بشنود و مرحمی بر آن بنهد ، باشد که در دهه فجر که بزرگترین انقلاب قرن در آن اتفاق افتاد و خیلی از نابرابری ها را از بین برد و ملت ما را عزت داد، و دشمنان ما را خوار نمود به برکتش این همه محرومیت تلنبار شده را به یکباره از چهره این شهرستان بزداید.

منبع: فاش آنلاین

28 بهمن 1391
تعداد بازدید:  2873 مرتبه

نظرات کاربران

دانش آموز در ساعت 13:34:24  تاریخ   20 فروردین 1392  گفته:     

امیدوارم این سخنان ب گوش تمامی مسئولان برسد و تمامی مسئولان تکابی باهم متحد شوند و برای آبادانی این شهر تلاش کنند

و ب جای تنبیه فرد معترض ب فکر تقدیر از او باشند

 

0
0

ابوذر در ساعت 12:51:3  تاریخ   4 اسفند 1391  گفته:     

تقدیر و تشکر از بیان مطالب مهم و زحمات بی دریغ شما(امام جمعه محترم) در شهرستان تکاب. ان شاءالله فرجی شود واین دردهای شهرستان تکاب مرحم یابد.

 

0
0

رحمت در ساعت 12:55:4  تاریخ   3 اسفند 1391  گفته:     

یعنی میشه که بشه!!!!

 

0
0

حسینی در ساعت 23:31:46  تاریخ   2 اسفند 1391  گفته:     

آیا در نا امیدی بسی امید است؟

 

0
0

یک شهروند تکابی در ساعت 23:19:18  تاریخ   2 اسفند 1391  گفته:     

دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر/

کز دیو و دل ملولم و انسانم آرزوست/

گفتند یافت می نشود گشته ایم ما/

گفت آن چه یافت می نشود آنم آرزوست/

گفت آنچه یافت می نشود آنم آرزوست

 

0
0

انصاری در ساعت 23:6:23  تاریخ   2 اسفند 1391  گفته:     

سلام حاج آقا,ای مرد انقلاب؛

ناف این مردم با بدبختی بریده شده است دیگران کفته اند شما هم فریاد بزنید کسی صدایتان را نمی شنود چون این نقطه از زمین در تاریخ جا مانده و گم شده است

 

1
1

بهار در ساعت 20:59:18  تاریخ   1 اسفند 1391  گفته:     

سلام

خدمت حاج آقای محمدی عرض می کنم که این حرفها خیلی عالی می باشد اما چه کسی می خواهد بیگیری مطالبات مردم شریف تکاب باشد کدام مسئول دلسوز استان و کدام مجرای قانونی می تواند به داد مردم برسد این حرفها جرات عمل می خواهد این حرفها مردی می خواهد که مرد باشد که ایمان و تقوا در او ذوب شده باشد.

برا تسکین و دلداری موقت خوبه هر از چند گاهی از این حرفها زده شده باشد باز هم غنیمته که جند صباحی از شدت امال و غصه های مرده بکاهد

خواهش می کنم این مطالب را در سایت قرار دهید یا به امام جمعه انتفال دهید

 

0
0

علی در ساعت 10:34:0  تاریخ   1 اسفند 1391  گفته:     

آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.

باتشکراز امام جمعه محترم ومردمی ومقتدر تکاب

 

0
1

شهروند تکابی در ساعت 14:42:17  تاریخ   29 بهمن 1391  گفته:     

ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه محترم شهر امیدوارم که مسئولان استانی گوش شنوایی برای شنیدن داشته باشند

 

0
0

برادری در ساعت 11:59:43  تاریخ   28 بهمن 1391  گفته:     

سلام و تشکر از بابت انتشار این مطلب مهم.

 

1
0
  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:340

بازدید دیروز: 1321

بازدید کل: 8394597

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.