آیا باران رحمت به دل شما هم بارید

دوستان ماه رجب رفت! چه کار کردید در این ماه گذشته، تمام شد. آیا از این باران رحمت به دلِ شما هم رسید، آیا خودمان را در این معرض قرار دادیم؟!
آیت الله  آقامجتبی تهرانی (ره):
 
یکی از موقعیت‌های از دست رفته، موقعیت‌های زمانی است. دوستان ماه رجب رفت! چه کار کردید در این ماه گذشته، تمام شد. آیا شما ناراحتید که ماه رجب از دست رفت؟! رجب ماه خدا بود، ماه استغفار بود تعبیراتی که در روایات داشت ماه رجب را اصب می‌گویند چون ریزش می‌کند رحمت و مغفرت الهی بر امت. آیا از این باران رحمت به دلِ شما هم رسید این را احساس می‌کنید. آیا خودمان را در این معرض قرار دادیم؟!
 
 
واقعا بنشینیم فکر کنیم و موقعیت‌ها زمانی و مکانی همه جور داریم از دست رفت... ماه شعبان وارد شدیم و این هم یکی از موقعیت‌هاست. حزن نسبت به گذشته، باید نقش سازندگی داشته باشد نسبت به ‌آینده. انسان تدارک کند باید این طور باشد.
 
 
ما در روایات داریم ماه شعبان ماه پیغمبر اکرم (ص) است در  این ماه هم وارد شده و بسیار راجع به استغفار سفارش شده است اگر کسی واقعا دلش تکان خورده باشد و واقعاً از نظر دل و قلبش محزون باشد، اندوهگین باشد، نسبت به گذشته ی از دست رفته‌اش، در صدد جبران است تا حدی نسبت به آینده.
 
 
آدم خوب می تواند بفهمد لذا اهل معرفت، ما حزن را یکی از مقامات معنویه می‌دانیم که نقش سازندگی دارد و نسبت به مافوت، قابل تدارک است.
 
 
سپس وارد می‌شوند و می‌گویند برای حزن سه درجه است؛ حزن  عامه، حزن خاصه و حزن خاصة‌الخاصه داریم.
 
منبع: فارس
30 اردیبهشت 1394
تعداد بازدید:  1547 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:134

بازدید دیروز: 913

بازدید کل: 8391971

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.