گدایی که عاشق دختر شاه شد

جوانی كه عاشق شده بود در یكی از این غارها رفت و مشغول عبادت، شب‌ها و روزها گذشت و آن دربار هم شاهنشاه را برداشت و برای تفریح آورد.

یك كسی یك زمانی عاشق دختر شاه شده بود. گفتند: آخر تو گدا هستی، شاه كه دخترش را به تو نمی‌‌دهد. گفت: دیگر حالا من عاشق شدم. این هی در عشق می‌‌سوخت و یك نفر غصه خورد و دید این دارد مثل شمع آب می‌‌شود. گفت: یك كار كن. برو بیرون شهر در این غارها، مشغول عبادت شو. ما شاه را گاهی می‌‌آوریم بیرون شهر می‌‌گوییم یك جوان زاهدی است، یك سری به او بزنیم. به اسم تفریح كه شاه بیرون شهر می‌‌آید، او را دم غار می‌‌آوریم. بعد هم آنجا ما پیشنهاد می‌‌كنیم كه ولو این فقیر است، تو شاه هستی. خانه و زند‌گی‌اش را عوض می‌‌كنیم. یك تشكیلاتی برایش راه می‌‌اندازیم، این دخترت را به این بده. آنوقت نمی‌‌دانی عنوان مذهبی‌تان چقدر خوب می‌‌شود. می‌‌گویند: شاه به قدری خوب است، در انتخابات دوره دوم هم رأی می‌‌آوری. می‌‌گویند: یك دخترش را داد به... این جوان هم گفت باشد.

 

جوانی كه عاشق شده بود در یكی از این غارها رفت و مشغول عبادت، شب‌ها و روزها گذشت و آن دربار هم شاهنشاه را برداشت و برای تفریح آورد. ضمناً در راه هم گفت كه حالا كه اینجا آمدیم برویم این غار را هم ببینیم. می‌‌خواهد ببیند و بعد هم پیشنهاد ازدواج كند. حالا فقیر است، خانه و زندگی‌اش را درست می كنیم. شاه را با یك حیله‌هایی نزدیك غار آورد. این جوان هم مشغول نماز بود و می‌‌گفت: السلام علیكم و رحمة الله و بركاته. گفت: اعلی حضرت تشریف آورده است. محل نگذاشت و گفت: الله اكبر! هی نماز خواند، باز گفت: اعلی حضرت تشریف آوردند، جوان اعتنا نكرد! شاه گفت: ولش كن و رفت.

این رابط، مدیر روابط عمومی دربار، ناراحت شد و گفت: من با یك زحمتی شاه را نزدیك غار آوردم. چرا اعتنا نكردی؟ گفت: من تا آنوقت نماز می‌‌خواندم كه شاه نزدیك غار بیاید. برای خدا نبود. عاشق دخترش شده بودم، نماز خواندم كه شاه نزدیك غار بیاید. من دیدم نماز قلابی اینقدر زور دارد، كه شاه را نزدیك غار می‌‌آورد، پس اگر حقیقی باشد چه می‌‌شود! تا آمدن شاه نمازم قلابی بود. تا دیدم نماز قلابی زور دارد، از حالا نماز حقیقی می‌‌خوانم. بویی از اسلام در دنیا وزید، بیداری اسلامی! بویی از اسلام چشیدند. یك نمازی، یك الله اكبری، در میدان تحریر، جاهای دیگر، بحرین، مصر، یمن، بویی از اسلام بلند می‌‌شود، نخست وزیر اسرائیل می‌‌گوید كه زلزله شده است. آمریكا دست و پایش را گم می‌‌كند. بویی از اسلام، حالا اگر همه مسلمان شوند چه می‌‌شود؟ با اخلاص آدم زودتر به آرزویش می‌‌رسد. 

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی

30 بهمن 1391
تعداد بازدید:  2757 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:331

بازدید دیروز: 1321

بازدید کل: 8394588

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.