طلاب مدرسه علمیه پیامبراکرم تکاب

مدرسه علمیه پیامبراکرم(ص) تکاب در سال جاری بیش از 50 نفر طلبه پذیرش می‌کند

حجت الاسلام علی امینی در گفتگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به سطح علمی حوزه علمیه پیامبراکرم(ص) تکاب  اظهار داشت: مدرسه علمیه پیامبراکرم(ص) تکاب در سال جاری بیش از 50 نفر طلبه پذیرش می‌کند، این حوزه از لحاظ امکانات آموزشی و اساتید مجرب در سطح مطلوبی قرار دارد . در ترم اول 97 درصد قبولی داشته اما متاسفانه به دلیل قرار گرفتن در مناطق محروم، امکانات و شرایط لازم جهت جذب و بهرگیری از جوانان مومن و ولایی فراهم نیست.

وی افزود: استادسراهای این حوزه علمیه تازه ساخت بوده و 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند همچنین تکمیل ساختمان اداری این مدرسه با 50 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است و اکنون 560 طلبه در این حوزه مشغول به تحصیل و یادگیری معارف اسلامی هستند.

معاون آموزشی مدرسه علمیه پیامبراکرم(ص) تکاب خاطر نشان کرد: در شهرستان تکاب احساس نیاز به حضور مبلغ و روحانی به واقع وجود دارد اما برای رفع این کمبود سعی داریم طلابی که معمم می‌شوند جهت تبلیغ دینی به مساجد روستایی اعزام کنیم.

وی تصریح کرد: تنها مشکلی که در مدرسه علمیه پیامبراکرم(ص) تکاب وجود دارد نبود مشاور در حوزه است، همچنین امیدواریم امسال مجوز پایه هفت را نیز کسب کرده تا طلبه‌های بیشتری در راستای تربیت، تهذیب و یادگیری علوم حوزوی جذب کنیم.

6 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید:  1450 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:2445

بازدید دیروز: 3155

بازدید کل: 8157256

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.