وجود حوزه های علمیه قرآنی در آذربایجان غربی بشارت الهی است

تلاش کنید در تمامی افعال خود حضور خداوند متعال را شاهد و ناظر کارهای خود بدانید

دیدار

ظهر امروز 4 دی 98 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در جریان سفر دو روزه خود به همراه ائمه جمعه سراسر استان با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام قریشی ضمن قدردانی از حضور و توجه حضرت آیت الله جوادی آملی به استان آذربایجان غربی با بیان گزارشی مختصر از وضعیت استان  در حوزه های مختلف دینی و فرهنگی و امنیتی پرداخته گفت : بحمدالله استان آذربایجان غربی با حضور اقوام و ادیان مختلف و شرایط خاص جغرافیایی و منطقه ای و با توجه به هم مرز بودن با سه کشور از امنیت بسیاری برخوردار است و تمامی اقوام و ادیان در سایه لطف الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با همدلی و وحدت در کنار هم زندگی می کنند.

 وی افزود : وضعیت حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی با توجه به محدودیت های بسیاری توانسته است یکی از ده حوزه علمیه برتر کشور شده و در حوزه تبلیغی ، پژوهشی و علمی درجات بالایی را به خود اختصاص دهد.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی گفت : هم اکنون قریب به 1000 طلبه در شهر مقدس قم در حال تحصیل هستند که میتوان از ظرفیت علمی و معنوی این عزیزان برای تبلیغ در بین مردم استان استفاده کرده و باعث ارتقای جایگاه دینی در استان شد.

در ادامه این دیدار حضرت آیت الله جوادی آملی ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از زحمات انجام گرفته به ضرورت توجه به بطون آیات و روایات اشاره کرده و گفت : تلاش کنید در تربیت طلاب دینی توجه به عمق مطالب و زوایای مختلف را مد نظر داشته باشید و در این راستا قرآن کریم بعنوان دریای بی کران معارف الهی میتواند کمک شایانی داشته باشد.

 وی در تقدیر از وجود دو حوزه علمیه قرآنی در استان آذربایجان غربی از این موضوع ابراز خوشحالی کرده و گفت : وجود حوزه های علمیه قرآنی در استان آذربایجان غربی بشارت بسیار بزرگی است و امیدواریم در مسیر تبیین معارف قرآنی در استان بتوانید موفق باشید .

 وی  در پایان سخنان خود به وجود اخلاص و توجه به حضور خداوند تأکید کرده و گفت : تلاش کنید در تمامی افعال خود حضور خداوند متعال را شاهد و ناظر کارهای خود بدانید که این موضوع میتواند راهگشای مشکلات و زمینه نزول رحمت الهی باشد.

4 دی 1398
تعداد بازدید:  221 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:1207

بازدید دیروز: 989

بازدید کل: 8441698

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.