لزوم خودسازی در دوران جوانی

درس اخلاق حوزه علمیه شهرستان تکاب

برخی مشکلات و گرفتاری‌ها در زندگی انسان و مومنین آزمایش الهی است و چه بسا هدیه خداوند متعال نسبت به بندگان خودش و نوازش الهی برای ارتقای درجات معنوی مومن ‌باشد.

لزوم خودسازی در دوران جوانی

 

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام عیسی برادری، در جلسه اخلاق طلاب تکاب که در مدرسه علمیه رسول اکرم (ص) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی طلاب برای تهجد و شب زنده‌داری اظهار داشت: برخی مشکلات و گرفتاری‌ها در زندگی انسان و مومنین آزمایش الهی است و چه بسا هدیه خداوند متعال نسبت به بندگان خودش و نوازش الهی برای ارتقای درجات معنوی مومن ‌باشد.

 

✅وی ادامه داد: خدای متعال در قرآن کریم بیان می‌کند که در هیچ شهر و آبادی پیامبری نفرستادیم مگر اینکه اهل آن را به ناراحتی‌ها و خسارت‌ها گرفتار ساختیم، و این سنت الهی است.

 

✅امام جمعه تکاب با بیان اینکه مطالعه زندگانی علما و شهدا برای جوانان خیلی موثر است، اظهار داشت: زندگی علما و شهدا برای انسان و جوان انگیزه می‌دهد و در احوالات شهید مطهری هست که روزانه ۱۸ ساعت فعالیت علمی و مطالعه داشت و این در حالات دیگر شهدای روحانی و طلبه هم هست.

 

✅وی افزود: تنظیم خواب و بیداری به موقع برای شب زنده‌داری نیاز طلبه است که باید در برنامه روزانه طلبه قرار گیرد.

 

✅حجت الاسلام برادری تصریح کرد: با عشق و علاقه می‌توان به اشک، مناجات و تضرع رسید و باید همه اعمال ما همراه با اشتیاق درونی و رضایت الهی باشد.

 

✅وی بیان داشت: نورانیت حوزه و اخلاص طلبگی به برکت توجهات امام زمان (عج) است و باید حجره‌های ما محل وصل و مناجات، حجره عاشقی، حلقه ارتباط با خدا و  امام زمانی باشد.

 

✅امام جمعه تکاب با تاکید بر لزوم خودسازی در دوران تحصیل طلبگی گفت: اگر در دوران جوانی به خودسازی مشغول نباشیم فردا برای این‌کار با مشکل مواجه خواهیم شد و باید از امروز به نماز اول وقت، مناجات و تضرع اهمیت بدهیم تا در روح و جان ما نفوذ کند.

9 دی 1398
تعداد بازدید:  148 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:1014

بازدید دیروز: 1785

بازدید کل: 8438259

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.