بازدید

بازدید امام جمعه

بازدید امام جمعه شهرستان تکاب از روستای یارعزیز

حضور امام جمعه تکاب در بین مردم روستای یارعزیز و بازدید از منازل آسیب دیده در انفجارهای مهیب معدن طلای زرشوران که به دعوت مردم روستا انجام شده بود. 

گزارش کوتاه از حضور حجت الاسلام والمسلمین برادری امام جمعه شهرستان تکاب در بین مردم روستای یارعزیز و بازدید از منازل آسیب دیده در انفجارهای مهیب معدن طلای زرشوران

:white_check_mark:مردم یارعزیز نماز ظهر و عصر روز پنجشنبه را به امامت حجت الاسلام والمسلمین برادری امام جمعه تکاب اقامه کردند.

:white_check_mark:امام جمعه تکاب به دعوت مردم روستای یارعزیز و ینگی کند که در مجاورت معدن طلای زرشوران قرار دارند، به روستا رفته بود تا شنونده درد دل های آنان باشد.

:white_check_mark:بخار ها و دودهای منتشره از معدن طلا، روزانه آلودگی بسیاری را ایجاد کرده و سلامت مردم را به خطر می اندازد، رودخانه ای که از کنار سد باطله معدن می گذرد، به گفته روستائیان با مواد جمع شده در سد باطله و نشتی های عمدی و غیر عمدی آن، آلوده شده و محیط زیست، کشاورزی و دامداری آنان را با خطر جدی مواجه می کند و تابحال هم تلفات فراوانی داده اند.

:white_check_mark:انفحارهای با تناژ بالای معدن، لرزش بسیار بالا در متطقه ایجاد کرده و خانه های مردم آسیب های جدی دیده است و صدای دادخواهی مردم بلند است و از برخی مسئولین اجرایی گله مند هستند که حرف آن ها را جدی نمی گیرند که هیچ، بلکه به دنبال لاپوشانی هستند و معدن عملا برای مردم مشکل ایجاد کرده است و کسی صدای آنان را نمی شنود. در این دیدار و بازدیدبیشتراز سه ساعته، امام جمعه تکاب ۱۵ دقیقه صحبت کرد و بقیه وقت را در اختیار مردم قرار داد تا حرف های خودشان را بزنند.

:white_check_mark:مردم از مسئولین چیز زیادی نمی خواهند، فقط حرف شان این است چرا شفاف سازی وجود ندارد؟ چرا همه هوای معدن را دارند و حرف مردم زمین می ماند؟ چرا کسی پاسخگوی آلودگی های ایجاد شده و به خطر افتادن سلامتی مردم نیست؟ علت بی توجهی های مداوم چیست؟

:white_check_mark:از سه منزل نیز بازدید شد که در انفجار اخیر معدن، در اثر لرزش زیاد، به آن ها آسیب جدی وارد شده است.


:white_check_mark:فیلم های دردناک و صوت گلایه های مردم به صورت محرمانه به مراجع ذی صلاح و نهادهای مربوطه ارائه خواهد شد.

:white_check_mark:در صورت عدم رسیدگی به موضوع ظلم های یاد شده، برخی مواردی که نباید در فضای عمومی گفته شود، به اطلاع همگان خواهد رسید.

:white_check_mark:امیدواریم برخی مسئولین اجرایی به جای تحت فشار قرار دادن مردم، به فکر حل مشکلات آن ها باشند و عامل معدن برای ظلم بیشتر به ولی نعمتان خود نشوند.

 

 

 

9 اسفند 1398
تعداد بازدید:  88 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:485

بازدید دیروز: 1392

بازدید کل: 8448815

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.