مروری بر زندگی نامه شهیدمجید شمس

شهید مجید شمس در خانواده ای مذهبی در شهرستان تکاب چشم بجهان گشود
شهید مجید شمس در خانواده ای مذهبی در شهرستان تکاب چشم بجهان گشود او در کودکی مادر فداکار خود را از دست داد. این شهید بزرگوار تا مقطع دیپلم در رشته ریاضی ادامه تحصیل داد در آن سالها در باشگاه محمدیاری وی تحت تعلیم دایی های بزرگوار خویش آقایان رسول و محمدباقر محمدیاری در ورزش کشتی نیز به موفقیت های چشمگیری در سطح استان آذربایجان غربی دست یافت و به گفته همکلاسی هایش کشتی گیر فنی و باستعداد یبود، با شروع انقلاب مجید شمس همراه با سایر انقلابیون علیه نظام شاهنشاهی فعالیت می کرد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مجید به سپاه پاسداران پیوست و در سال 1359 در منطقه احمدآباد به دست ضدانقلاب به شهادت رسید.
 
 
مجید شمس جوانی مومن و متعهد بود هیچ گاه نمازش قضا نمی شد و همیشه با وضو بود به بزرگترهای خویش احترام می گذاشت و هرگز سراغ گناه نرفت مجید شمس در امر به معروف و نهی از منکر فعال بود و به گفته آقای رسول محمدیاری که در دوران قبل و بعد از انقلاب معلم اخلاق و ورزش ایشان بوده جوانی با حجب و حیا و مومن و بسیار مهربان بوده است.
 
خاطره ای از مرحوم محمدباقر محمدیاری در مورد شهید مجید شمس:
 
لازم به توضيح است كه شهيد "مجيد شمس" ، خواهر زاده اينجانب بود كه بنده از نزديك با خلق و خو و ويژگي هاي منحصر به فرد ايشان آشنا بودم.
 
ايمان، شجاعت، تواضع، بصيرت و اخلاص اين رزمنده ي شهيد وصف شدني نيست و همانگونه كه بنده و ديگر دوستان و آشنايان آن عزيز معتقديم، حق مطلب در شناسائي و تبيين شخصيت اين شهيد، تا كنون ادا نشده است ، اين نوشتار هم ظرف كاملي براي گنجايش ابعاد وجودي ايشان نيست. تنها براي اينكه قبسي و مشتي از طور سيناي معنا و معرفت ايشان برداشته باشيم، بايد گفت كه ايشان، حتي در زمان طاغوت نيز، مؤمني باوضو، ورزشكاري قهرمان و فرهيخته اي تحصيل كرده بودند و در هنگام ورود به سپاه ، به عنوان مسئول پرسنلي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تكاب ، مشغول به خدمت شدند.
 
به همين خاطره كوتاه از آن شير روز و پارساي شب بسنده مي كنم كه يك شب كه بنده در سپاه در نشستي با ديگر رزمندگان، صحبت مي نمودم. شهيد مجيد نيز حضور داشتند. ساعتي گذشت و شهيد مجيد، آمدند و با احترام از بنده اجازه ي مرخصي خواستند. بنده كه گرم صحبت بودم اندكي دلخور شدم. پس از تمام شدن صحبت هايم به آرامي از كنار اتاق كاري مجيد در حال عبور بودم كه متوجه اقامه ي نماز شب توسط ايشان در دل تاريكي آن شب شدم!
 
منبع: نی تک
26 آبان 1392
تعداد بازدید:  2789 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:260

بازدید دیروز: 1321

بازدید کل: 8394517

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.