سهم تکاب ازبازدید100هزارنفری موزه های استان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در آذربایجان غربی 10 موزه، کاخ موزه و اماکن تاریخی وجود دارد که مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با تعداد 33 هزار و 615 نفر بیشترین میزان بازدیدکننده را در شش ماه اول امسال به خود اختصاص داده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: در شش ماه نخست امسال 99 هزار و 516 بازدیدکننده داخلی و 688 بازدیدکننده خارجی از موزه‌های آذربایجان غربی بازدید کردند.
 
جعفر ذوالفقاری اظهار داشت: کارکرد ویژه موزه‌ها در انتقال فرهنگ و آماده‌سازی نسل‌ها این مکان‌ها را به یک مکان اصلی برای گردشگران مبدل کرده است.
 
وی افزود: می‌توان از این ظرفیت برای معرفی فرهنگ و تاریخ آذربایجان غربی استفاده کرد.
 
وی ابراز داشت: تنوع موزه‌های موجود در آذربایجان غربی سبب شده تا اقشار مختلف اعم از فرهنگیان، باستانشناسان، نویسندگان، تهیه‌کنندگان برنامه‌های تلویزیونی و علاقمندان از سراسر کشور در موزه‌های آذربایجان غربی حضور یابند.
 
ذوالفقاری یادآور شد: در آذربایجان غربی 10 موزه، کاخ موزه و اماکن تاریخی وجود دارد که مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با تعداد 33 هزار و 615 نفر بیشترین میزان بازدیدکننده را در شش ماه اول امسال به خود اختصاص داده است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب از موزه‌های آذربایجان غربی و ظرفیت محتوایی شهرهای استان راه‌اندازی موزه در شهرستان‌های فاقد موزه از جمله شهرستان‌های شاهین‌دژ، پیرانشهر، سلماس، سردشت، بوکان در دستور کار قرار گرفته است.
 
ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود انجام زیر ساخت‌های گردشگری، توسعه فضاها و سایت‌های گردشگری، گسترش فرهنگ گردشگری، برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مرتبط با صنعت گردشگری در راستای معرفی آذربایجان غربی را از اولویت‌های مهم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی برشمرد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
27 آبان 1392
تعداد بازدید:  1608 مرتبه

نظرات کاربران

این مطلب فاقد نظر می باشد.

  • آخرين عناوين

  • پربازديدها

  • آرشيو

بازدید امروز:2497

بازدید دیروز: 3155

بازدید کل: 8157308

حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجمع طلاب و فضلای شهرستان تکاب می باشد.